Fap provozao Karađorđa (video)

Fudbaleri pribojskog Fapa pobedili su na svom stadionu ekipu Karađorđa iz Topole sa 2:0 (1:0) u okviru 23. kola Srpske lige grupa Zapad. Golove za sedmi trijumf domaćina u ovoj sezoni postigli su Strahinja Ranitović u 3 i Igor Vilaret u 68 minutu meča.
Gosti iz Topole stigli su u Priboj sa jasnom namerom da sačuvaju svoju mrežu te da iz kontranapada pokušaju ugroziti gol Lučića ako se za to šansa ukaže. Međutim, nada Karađorđa da se iz grada na Limu može vratiti uzdignuta čela pala je u vodu već u trećem minutu meča, kada je centaršut Vilareta sa leve strane odlično ispratio Ranitović i iz drugog plana u punom trku loptu sa jedanaest metara zakucao pod prečku nemoćnog golmana gostiju. Na drugi gol čekalo se sve do 68 minuta, kada grešku odbrane Karađorđa vešto koristi Grbović i ukradenu loptu prosleđuje do Plojovića ovaj drugi upošljava Vilareta kojem je ostao lakši deo polsla da loptu sprovede u prazan gol za ispostaviće se konačnih 2:0. Pored dva postignuta gola izabranici Dalibora Kurćubuća imali su još nekoliko odličnih šansi za postizanje gola šut Šalipura početkom drugog poluvremena završio je na okviru gola Karađorđa dok je udarce Grbolića i Vilareta u nekoliko navrata zaustavljao čuvar mreže tima iz Topole.

Aleksandar Lazarević trener Karađorđa, koji je tek pre četiri dana stigao u ovaj klub, kazao je da njegov tim nije ispoštovao ono što je bilo dogovoreno pre početka meča i uigravano na treninzima od kako je on stigao na čelo kluba.
Sa druge strane njegov kolega iz Fapa, Dalibor Kurćubić smatra da je utakmicu presudila veća želja za pobedom njegovih fudbalera i zalaganje na terenu. On smatra da nema prostora za euforijom posle ove pobede te da ih očekuju teške utakmice u nastavku prvenstva.
Nakon 23. odigrana kola u Srpskoj ligi Zapad ekipa Fapa nalazi se na 9 mestu sa 29 bodova koliko ima i ekipa Karađorđa koja je trenutno osma. U naredom kolu tim iz Priboja putuje u Užice na megdan Putevima koji se nalaze na 10 mestu sa dva boda manje od “kamiondžija”.