FK „Polimlje“: Tri boda za miran nastavak prvenstva (video)

Fudbaleri Polimlja stigli su do prve prolećne pobede, na svom terenu u Hašimbegovića polju savladsana je ekipa Ribnice sa 2:1(1:0). Kreatori pobede “crvenih” bili su Stojković u 37 i Ćuković u 88. minutu meča.
Gosti iz Mionice u grad na Limu stigli su sa namerom da sačuvaju svoju mrežu i tako stignu do boda. Mrežu nisu uspeli da sačuvaju duže od 37 minuta igre ali do boda malo je hvalilo da stignu. Domaći su od samog starta preuzeli kontrolu nad igrom i posed lopte, međutim ozbiljnijih prilika za gol nije bilo sve do završnice prvog poluvremena. Na isteku 37. minuta Stojković je odlično izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara i doneo radost kako igračima i stučnom štabu tako i malobrojnoj publici na stadionu.

U nastavku meča viđena je slična igra iz prvih četrdesetpet minuta igre, lopta je bila više u nogama domaćih ali bez pravih šansi za postizanje gola. U 78. minutu meča nakon jedne greške domaćih Ribnica stiže do izjednačenja. Međutim posle primeljenog gola domaći nisu poklekli već su nastavili da atakuju na gol što je i urodilo plodom u samom finišu meča kada je “kiks” golmana Ribnice i let u prazno kaznio Ćuković za prvu prolećnu pobedu i miran nastavak prvenstva.
Nakon 17 odigranih kola u Zoni Drina Polimlje se nalazi na sredini tabele sa 25 osvojenih bodova. U narednom kolu tim iz Prijepolja putuje u Krupanj na megdan Rađevcu.