Gol Bjelića u Krupnju vredan tri boda i druge pozicije

Fudbaleri Polimlja savladli su u 10. kolu Zone Drina na gostovanju u Krupnju ekipu Rađevca sa 0:1 (0:1), strelac gola vrednog tri boda bio je Igor Bjelić u 11. minutu na asistenciju Kovačevića. Posle sedme ovosezonske pobede i poraza Sloge iz Sjenice od Radničkog Gorenje tim iz Prijepolja izbio je na drugo mesto zonaške tabele sa 23 boda, tri maanje od lidera Drine i bod više od Sloge.

Ušli su gosti u meč silno motivisani sa namerom da dođu do nova tri boda koja će ih ostaviti u trci za lidersku poziciju. U ranoj fazi meča takav pristup igri se isplatio, posle sjajnog prodora Kovačevića po boku i centaršuta na pravom mestu našao se Bjelić i udarcem sa nekih 11 metara pogodio mrežu domaćina. Posle postignutog gola Polimlje je nastavilo sa atacima ka golu Rađevca međutim promene rezultata nije bilo.

10. kolo Zone Drina Rađevac – Polimlje 0:1 (0:1), strelac Bjelić u 11. minutu, foto: www.ppmedia.rs

U 10 kolu na ruku “crvenima” išao je i poraz sjeničke Sloge u Valjevu dok je lider zonaškog karavana ekipa Drine bila sigurna na gostovanju u Klupcima i pobedila sa 0:2. U iduća dva kola fudbaleri Polimlja igraju na svom terenu, prvo na Gradski stadion u nedelju od 13i30 dolazi Zadrugar iz Lajkovca, a zatim i 5. novembra Budućnost iz Arilja, što daje lepe izglede u slučaju obe pobede i kiksa tima iz Ljubovije da se stigne do liderske pozicije pred teško gostovanje u Sjenici 12. novembra.