Lokomotiva zaribala na Zlataru

Rukometaši Zlatara savladali su na svom parketu u 10 kolu Super B lige grupa Istok Zapad Lokomotivu iz Lapova sa 31:22 (10:7). Posle pete ovosezonske pobede Zlatar se nalazi na 7 mestu na tabeli sa 10 osvojenih bodova.

Mnogo teže nego što to krajnji rezultat govori rukometaši Zlatara su izvojevali pobedu nad fenjerašem iz Lapova. Nakon tvrdog prvog dela igre sa malo postignutih golova na obe strane domaći su na veliki odmor otišli sa tri gola prednosti, ali ta radost je kratko trajala Lokomotiva je stigla do izjednačenja već posle pet minuta igre u drugom poluvremenu, međutim kada su videli da je vrag odneo šalu četa Zorana Tanaskovića zaigrala je znatno agresivnije, na golu je ne rešiva enigma bio Hadzibegović dok su mrežu Lokomotive nemilosrdno rešetali pre svih Matović i Džekulić pa je neizvesnost u završnici izostala.

– Otvorili smo meč dobro ali se početkom drugog dela igre neka konfuzija uvukla u nas i desio se neobjašnjiv pad u igri. Međutim kvalitet i veća želja za pobedom na kraju su presudili da stigne zasluženo do pobede- kaže igrač utakmice golman Zlatara Ibrahim Hadžibegović.

Gosti iz Lapova i ako još uvek nisu osetili slast pobede u Novu Varoš nisu doputovali sa belom zastavom i predajom bez borbe kao što su to neki očekivali, međutim bodove spasa za opstanak u ovom rangu takmičenja moraće da potraže na drugoj adresi.

– Presudila je kondiciona sprema i duža klupa Zlatara, ipak je Nova Varoš grad rukometa i bodove spasa potražićemo na drugom mestu – istče trener gostiju Milan Hovorka.

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva rukometaši Zlatara putuju u Prokuplje na megdan Topličaninu, ekipi koja ima bod manje od njih, nakon toga sledi zimska pauza u prvenstvu.