Mileševac pobedom najavio borbu za opstanak

U 14. kolu Prve Regionalne lige grupa Zapad koraškaši Mileševca savladali su na svom parketu Prvu petoletku iz Trstenika sa 94:86 (49:48). U egal igri tokom svih četrdeset minuta meča domaće su do pobede predvodili Radović sa 26 poena i Drobnjak sa 17, dok je gostiju bolji od ostalih bio Stašević sa 25 poena. Posle druge prvenstvene pobede Mileševac ostaje na poslednjem mestu na tabeli sa 16 bodova, jednim manje od najbližih konkurenata u borbi za opstanak Paraćinom i Crnokosom iz Kosjerića.

Jednomesečna pauza u prvenstvu između dve polusezone itekako je prijala korakašima Mileševca, da se uigraju i pripreme za prvenstvne okršaje i borbu za opstanak koja sledi. Na tom putu, tek druga prvenstvena pobeda izvojevana na svom bunjištu protiv Prve petoletke značiće mnogo. U ravnopravnoj igri gde su se timovi smenjivali u vodstvu tokom gotovo trideset minuta igre, meč je prelomila furiozna završnica treće četvrtine i prvih pet minuta u poslednjoj deonici kada je Mileševac stekao maksimalnih 18 poena prednosti na meču i mirno susret priveo kraju.

– Odigrali smo jednu utakmicu na visokom nivou tokom svih četrdeset minuta meča. Imali smo malih problema krajem druge četvrtine primili smo brzu seriju od 7:0, međutim brzo smo se vratili u ritam. Klinci su željni igre, ovo su faktički deca igrači 2000 i 2001. godište, gde su u faziu sazrevanja. Ovo je bila jedna utakmica gde se nadam da smo pored pobede dobili još dva – tri igrača koji će nam puno značiti u nastavku prvenstva – kazao je trener Mileševca Igor Golubović.

U redovima pobedničke ekipe čak šest igrača imalo je dvocifren učinak, prednjačili su Radović sa 26 koševa, Drobnjak sa 17 i čak 12 uhvaćenih lopti i Maksimović sa 15 poena. Dok se kod Prve petoletne izdvojio dvojac Stašević sa 25 od toga čak 7 trojki i Jakovljević sa 17 poena.

U narednih nekoliko kola Mileševac očekuju ključne utakmice u borbi za opstanak u ligi, gde za rivale imaju timove iz donjeg dela tabele, prvi protivnik iduće sedmice je ekipa Paraćina.