Nova Varoš: Završene Radničke sportske igre

Dodelom pehara najuspešnijim ekipama i pojedincima u hotelu Panorama, spuštena je zavesa na druge „Radničke sportske igre“ u Novoj Varoši. Na ovogodišnjim igrama 520 takmičara iz 19 novovaroških firmi takmičilo se u 12 sportskih disciplima u muškoj i ženskoj konkurenciji. Sveukupni pobednik igara bila je ekipa „Zlatarplasta“.

U organizaciji Sportskog saveza Nove Varoši drugu godinu za redom organizovane su Radničke sportske igre. Prevashodni cilj igara jeste druženje, međutim tokom sedmodnevnog takmičenja evidentna je bila i želja za pobedom.
„Hvala svima koji su uzeli učešće na igrama, za mene su svi oni pobednici“, kazao je nakon uručenja pehara najboljima predsednik opštine Nova Varoš Branko Bjelić.

Najveće zasluge što su igre prošle godine obnovljene nakon petnestogodišnje pauze pripadaju Sportskom savezu Nove Varoši. Sa 15 osvojenih medalja sveukupni pobednik ovogodišnjih igara bila je ekipa „Zlatarplasta“, najviše medalja u ženskoj konkurenciji osvojile su takmičarke TSC „Zlatar“, dok je u muškoj konkurenciji pobednik igara bila ekipa „Zlatar šped“.

Kupovinom „Obućare“ očekujemo dva investitora koja će otvoriti nova radna mesta, tako da će ove igre od naredne godine biti još masovnije, zaključuje prvi čovek novovaroške opštine Branko Bjelić.