Odličan nastup prijepoljskih maratonaca u Crnoj Gori

U organizaciji planinarskog kluba „Kapetan Angel“ sa Cetinja , u nedjelju 21.maja održan je sedmi “Lovćenski planinski maraton” podeljen u dve discipline i to “Pet lovćenskih vrhova” dužine 38 kilometara i “Panoramska staza” dužine 20 kilometara. Zapažen nastup na ovom međunarodnom takmičenju imali su i sportisti iz Prijepolja članovi Kluba ekstremnih sportova “Fijulj”.Na stazi dugoj 38 kilometara Vjekoslav Joksimović osvojio je peto mesto u generalnom plasmanu dok je u kategoriji mlađih veterana bio drugoplasirani.

Četiri takmičara Kluba ekstremnih sportova Fijulj iz Prijepolja, po dva u muškoj i ženskoj konkurenciji, prošlog vikenda nastupila su na sedmom po redu “Lovćenskom planinsom maratonu”. Na izuzetnoj teškim, kamenitim i zahtevnim stazama u konkurenciji od oko pedesetak takmičara iz Crne Gore, Srbije, Rusije, Ukrajine Vjekoslav Joksimović osvojio je drugo mesto u kategoriji mlađih veterana. Stazu dugu 38 kilometara Vjekoslav je prešao za 5h i 9 minuta. I drugi takmičar kluba iz Prijepolja Krsto Tomašević imao je zapažen nastup, on je pobedio u konkurenciji starijih veterana, dok je u generalnom plasmanu kroz cilj prošao kao 11. Dvadesetogodišnja Milica Joksimović ovim sportom počela je da se bavi pre skoro sedam godina, na Lovćenskom maratonu ona je zauzela sedmo mesto.

Staza na Lovćenu bila je izuzetno opasna i zahtevna sa puno uspona gde su takmičari veliki deo morali da pešače kaže Vjekoslav Joksimović i dodaje da na ovakvim stazama do izražaja dolazi fizička pripremljenost takmičara.
Vremena za odmor članovi Kluba ekstremnih sportova Fijulj nemaju, očekuju ih priupreme i markacija staze za Jadovnički Ultramaraton čiji su organizatori, pored toga neće izostati ni takmičenja slede maratoni na Tari, Staroj Planini i u Češkoj.