Pobeda domaćina i „gaf“ spikera obeležili fudbalski derbi

Fudbaleri Polimlja pobedili su Drinu iz Ljubovije sa 2:1 (2:0) u derbi meču 14. kola Zone Drina. Golove za Polimlje postigli su Đorđe Kovačević u 27 i Igor Bjelić u 33. minutu meča, dok je utešni gol za Drinu postigao Dragan Vuković u 83. minutu. Nakon 14 odigranih kola razlika između tri prvoplasirane ekipe na tabeli je svega 2 boda, Drina ima 33, Polimlje 32 dok je trećeplasirana Sloga iz Sjenice sakupila 31 bod.

Lider zonaškog karavana, ekipa Drine je u Prijepolje doputovala bez ijednog poraza sa jasnom namerom da tu seriju nastavi. Međutim sa vrućeg terena pokraj Lima ove jeseni u proteklih 8 mečeva bod je uspeo samo da otkine Radnički Stobeks, a da tako ostane i nakon gostovanja lidera postarali su se napadački dvojac Kovačević i Bjelić. Prvo je Kovačević iskoristio centaršut Tasića da dovede svoj tim u vodstvo, da bi dobru igru „crvenih“ u prvom delu igre materijalizovao Bjelić samo šest minuta kasnije i efektnim golom duplirao prednost. Ipak da domaći navijači poslednjih deset minuta susreta posmatraju sa tribina stojeći i zebnjom za krajnji ishod meča pobrinuo se napadač gostiju Vuković, međutim više od jednog gola Drina na ovoj utakmici nije mogla a na osnovu svega što su njeni igrači prikazali nije ni zaslužila.

– Mi na svom terenu igramo napadački fudbal, iskoristili smo šanse i u ranom delu meča stigli do prednosti od dva gola, taj kapitak smo čuvali sve do same završnice kada smo primili gol posle kiksa u odbrani ipak uspeli smo da sačuvamo prednost do kraja i puni optimizma idemo u goste iduće sedmice Osečini sa jasnom namerom da pobedom zabršimo jesenji deo prvenstva – kaže šef stučnog štaba Polimlja Dragan Vulević.

Strateg gostiju Ivan Čančarević osvrnuo se i na najavljenu reorganizaciju ovog ranga takmičenja, koja bi trebala da usledi nakon završetka prvenstva uputivši apel nadležnima iz Fudbalskog saveza zapadne Srbije da odustanu od takve namere.

– Još jednom apelujem na organe Fudbalskog saveza posebno na one iz regiona zapadne Srbije da ako iole postoji mogućnost da se spasi Zona Drina i da se odustane od najavljene reorganizacije lige koja bi po mom mišljenju uništila fudbal u ovom delu Srbije – ističe trener Drine Ivan Čančarević.

Odličnu fudbalsku predstavu pokravio je gaf dela ljudi iz uprave domaćina i oficijalni spiker koji su prvo iskoristili zvanični razglas da za blokadu klupskog računa zbog neizmirenih dugovanja optuže nekadašnjeg igrača Polimlja a sada uspešnog advokata Harisa Rovčanina i ovdašnjeg ugostitelja „Čarlija“ kod kojeg su se godinama unazad hranili fudbaleri koji su igrali za Polimlje a nisu bili iz Prijepolja. Da bi potom spiker prozvao i upravu Sloge iz Sjenice zbog loše organizacije prošlog meča na kojem je Polimlje igralo. Ovakav potez, dela ljudi koji rukovode klubom presedan je ne samo u fudbalu već i u prijepoljskom sportu i izazvao je zvižduke sa tribina objektivne publike koja godinama unazad dolazi da bodri igrače.

Navijači su aplauzom nagradili svaku lepu akciju, ali i zviždukom nekorektnu prozivku spikera, foto: www.ppmedia.rs

Poslednju utakmicu u jesenjem delu prvenstva fudbaleri Polimlja igraju iduće nedelje u Osečini, nakon čega predstoji četvoromesečna pauza.