Rapsodija u crvenom

Od kako je pre 5 kola na klupu Polimlja seo Kuzman Babeu, nekadašnji kapiten šampionske generacije Obilića, forma i igre fudbalera iz Prijepolja idu uzlaznom putanjom. Na Gradskom stadionu u Prijepolju, u okviru 10. kola Zone „Drina“ fudbaleri Polimlja savladali su ekipu Drine iz Ljubovije sa 2:0 (1:0), dvostruki strelac na meču bio je Ivan Ćuković u 13 i 60 minutu meča.

Najbolju ovosezonsku utakmicu, fudbaleri Polimlja odigrali su danas na svom stadionu. Da će tim iz Ljubovije, koji sa klupe predvodi bivši strateg Polimlja Ivan Čančarević, teren napustiti pognute glave domaći su nagovestili već u 2. minutu meča, kada je malo nedostajalo, da posle prekida sa 16 metara, Džanović domaće dovede u vodstvo. Narednu šansu „crveni“ su propustili u 12 minutu, kada Jakovljević posle prekida sa pet metara šutira pored gola. Nagrada za dobru igru stigla je samo minut kasnije, odličnu akciju domaćih, u kojoj je učestvovao gotovo ceo vezni red, golom je krunisao Ćuković. I nakon postignutog gola Polmlje je nastavilo sa „pas igrom“ pa su se šanse ređale kao na traci, međutim izostala je realizacija u završnici napada. Gosti su jedinu pravu šansu za gol propustili u poslednjim sekundama prvog poluvremena, kada je lopta posle udarca sa ivice kaznenog prostora završila pored stative gola koji je čuvao Tomo Despotović.

Fudbaleri Polimlja do drugog gola stigli su posle prekida, Prišunjak je odlično izveo korner, najveći u skoku bio je Ćuković za konačnih 2:0. Imao je Ćuković još jednu odličnu šansu, da postigne het trik, međutim umesmo mreže lopta je završila na okviru gola.
Posle 10.odigranih kola u Zoni Drina Pomilje ima 15 bodova i nalazi se na 8 mestu. U sledećem kolu tim iz Prijepolja putuje, pun optimizma, u Ljig, na megdan Spartaku 1924.