Sudije kumovale porazu Mileševca

U 21. kolu Prve regionalne košarkaške lige Srbije grupa Zapad Mileševac je poražen na svom parketu od Crnokose sa 108:104. I ako je do kraja prvenstva ostalo da se odigra još pet kola ovaj poraz praktično je označio i kraj nadanja za tim iz Prijepolja da može izboriti opstanak u ovom rangu takmičenja, dok je ekipa iz Kosjerića ovom pobedom povećala izglede za opstanak u ligi.

U derbi začelja daleko bolje ušla je ekipa Crnokose, duvalo je u odbrani Mileševca sa svih strana, naročito je to bilo vidljivo u reketu pa je relativno brzo prednost gostiju postala dvocifrena. Ipak trener Golubović uspeo je da podigne svoje igrače, dok je oko 400 posetilaca dalo dodatnu motivaciju mladim igračima pa se prednost rivala topila iz minuta u minut da bi pred sam kraj meča domaćin nakon trojki Sokića i Maksimovića preokrenuo rezultat. Međutim, opterećeni ličnim greškama ključnih igrača koji su zbog pet faulova morali da napuste teren snage za kompletan preokret Mileševac nije imao.

– Mi smo najmađa ekipa u ligi i ovo su faktički deca koja su večeras pokazala da imaju srce i želju da se bore na ovakvim utakmicama. Prezadovoljan sam zaganjem igrača – kaže trener košarkaša Mileševca Igor Golubović.
On smtra i da je, pored dobre igre gostiju u porazu njegog tima kumovao neujednačen sudijski kriterijum. Sedam igrača Mileševca završilo je meč zbog pet ličnih greški pre isteka 40 – tog minuta, takođe gosti su šutnuli čak 42 puta sa linije penala naspram 19 bacanja domaćina.

– Ovde se izgleda neke stravari završavaju van košarkaškog terena. Od 12 naših igrača sedam je izašlo zbog faulova, to ne može nikako da bude slučajnost. Tokom cele utakmice kako priđemo na pet razlike tako se dešavaju čudne sudijske odluke na terenu, ono što se za njih svira kao faul za nas se ne svira – revoltirano ističe Golubović.

Najefikasniji igrač na meču bio je košarkaš pobedničke ekipe Miloš Pavlović sa 27 poena, sa druge strane Rade Drobnjak i Filip Sokić ubacili su po 20 koševa. U narednom kolu Mileševac ide na noge Zekasu u Rači dok Crnokosa na svom terenu igra protiv Studenta iz Bajine Bašte.