Čačak 94 održao čas košarke Zlataru

U okviru 13. kola Prve muške regionalne lige – Zapad sastali su se Čačak 94 i Zlatar. Nakon dobre borbe pobedu je na svoj konto upisala domaća ekipa, koja je slavila rezultatom 107:83. Na taj način su izabranici Zorana Stefanovića dodatno povećali šanse za osvajanje četvrte pozicije koja vodi u plej-of i borbu za viši rang takmičenja.

Od prvog sudijskog zvižduka domaći igrači su zaigrali veoma energično. Odbrana je bila na visini zadatka, a i napad je odlično funkcionisao. Međutim, nakon početnog grča gosti su se malo opustili, pogodili su nekoliko otvorenih šuteva, i vrlo lako su anulirali prednost Čačka 94 koja je iznosila osam koševa. Međutim, nakon tajm auta trenera Stefanovića domaći su podigli kvalitet igre, pa su vrlo lako vratili prednost na svoj konto. Doduše, istu su na jedvite jade uspeli da zadrže do isteka prvog dela.

Drugi deo igre otvorio je Mićić pogotkom za tri. Na njega se nadovezao Azanjac, pa je Čačak 94 pobegao na +7 (30:23). Iako je domaćin sve vreme imao inicijativu, gosti se nikako nisu dali. Sve vreme su Čačnima disali za vratom, ne dozvoljavajući im da se odlepe. Ipak, polovinom druge deonice vođeni raspoloženim Mićićem i Vasilijevićem domaći su uspeli da dostignu prednost od 11 poena (39:28), što je u do tada tvrdom meču bila zaista pristojna prednost. Do poluvremena Čačanima je pošlo za rukom da naplate bolju igru, pa su na odmor otišli sa velikih +13 (54:41).

Pošto je otpočelo drugo poluvreme, Čačak 94 je krenuo sa namerom da stekne što veću prednost, i tako već u trećoj deonici reši pitanje pobednika. Gosti su neko vreme odolevali, ali ne zadugo. Istina, trebalo je dosta truda da se uloži kako bi se slomio otpor Zlatara. Ipak, pametnom i strpljivom igrom čačanski tim je uspeo u svom naumu. U 25 minutu meča imao je domaćin najvećih 21 poena prednosti (78:57). Dominacija Čačka 94 bila je potpuna.

Poslednji kvartal bio je stvar čiste formalnosti. Odličnom igrom tokom čitavog meča Čačak 94 nije dopuštao da se dovede u pitanje ishod meča. Nepoznanica je bio samo konačan rezultat. A nakon 40 minuta košarke na semaforu je stajalo +24 za Čačane. Kako se na kraju ispostavilo, bila je ovo rutinska pobeda čačanskih košarkaša.

Izvor: Morava info Nikola Manović