DRUŠTVO

Na Javoru u nedelju obeležavanje 150 godina Javorskog rata i Kalipoljske bitke, organizovan besplatan prevoz za građane

Nova Varoš – Na planini Javor u nedelju, 12. jula, biće obeležena 150. godišnjica Javorskog rata i Kalipoljske bitke iz Prvog srpsko-turskog rata (1876–1877), u skladu sa Državnim programom obeležavanja godišnjica istorijskih događaja oslobodilačkih ratova Srbije.

Centralna državna ceremonija počeće u 11 časova kod spomenika Kalipoljske bitke na Javoru, na teritoriji opštine Nova Varoš, dok će sat vremena kasnije, u 12 časova, biti održana i ceremonija kod spomenika majoru Mihailu Iliću na Javoru, na području opštine Ivanjica.

Program obuhvata polaganje venaca uz najviše državne i vojne počasti, a nakon zvaničnih ceremonija, u 13 časova biće održana svečana akademija na otvorenom, posvećena jubileju – vek i po od Javorskog rata i Kalipoljske bitke.

Foto: A.Rovčanin

Povodom ovog značajnog istorijskog događaja, Opština Nova Varoš organizovala je besplatan prevoz za sve zainteresovane građane. Polasci autobusa planirani su u nedelju od 9 do 12 časova ispred zgrade Limskih hidroelektrana, dok je organizovan povratak sa Javora u Novu Varoš predviđen u periodu od 15 do 18 časova.

Iz lokalne samouprave pozvali su građane da prisustvuju obeležavanju jednog od najznačajnijih jubileja iz srpske istorije i odaju počast učesnicima Javorskog rata i Kalipoljske bitke.

PP Media

Povezane stavke

Ko je odgovoran za urušavanje potpornog zida na putu kod Prijepolja

adminpp033

Opština Prijepolje finansirala nabavku ultrazvučnog aparata za porodilište

adminpp033

Glas zapadne Srbije trodnevnim druženjem na Malti obeležio 15 godina od osnivanja

adminpp033