DRUŠTVO

Ni manjeg sela ni većeg sabora

Priboj – Vidovdanski sabor „Gorava Krajčinovići“, jedna od najprepoznatljivijih tradicionalnih manifestacija na tromeđi Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, biće održan 28. juna u selu Krajčinovići kod Priboja. Već 32 godine Sabor okuplja ljude iz tri države, čuvajući tradiciju, običaje, prijateljstva i zajedničko nasleđe ovog kraja.

Ustuplljena fotografija

Posetioce očekuje bogat program – nadmetanja u tradicionalnim disciplinama, struganje daske kladarom i dubećom testerom, izvlačenje trupaca volovima i konjima, seoski višeboj, kao i nadaleko poznate trke đedova i veterana preko 70 godina.

Ustupljena fotografija

Biće priređen i kulturno-umetnički program uz nastupe folklornih društava, frulaša i čuvara narodne tradicije, a nakon takmičarskog dela sledi narodno veselje i druženje.

Ustupljena fotografija

Porodica Radović, osnivač i organizator sabora, poziva vas da i ovog Vidovdana budemo zajedno – sa porodicom, prijateljima i komšijama koje su granice razdvojile, ali ih tradicija, običaji i zajedničko nasleđe iz godine u godinu ponovo okupljaju u Krajčinovićima.

PP Media

Povezane stavke

Počinje sa radom skijalište na Zlataru

adminpp033

Smeće ponovo preplavilo Lim, ekolozi poručuju da bi ova reka uskoro mogla da postane mrtva (video)

adminpp033

Pretučeni turisti na Sopotničkim vodopadima – dokle ide nasilje i bahatost obesnih pojedinaca

adminpp033