Sloga i sudije “bolji” od Polimlja

Fudbaleri Polimlja poraženi su u 13. kolu Zone Drina u Sjenici od domaće Sloge sa 1:0 (0:0), strelac jedinog gola na utakmici bio je Karišik iz sumnjivo dosuđenog penala u 65 minutu meča. Posle ovog kola Sloga i Polimlje su zamenili pozicije na tabeli, tim iz Sjenice je drugi sa 31 bodom, Polimlje je treće sa 29 dok lider Drina ima 33 boda.

Ni jak vetaru nedelj u popodne nije omeo brojne ljubitelje fudbala da dođu na gradski stadion u Sjenicu i uživo posmatraju komšijski derbi. Domaći fudbaleri bolje su ušli u meč, nakon prodora po bokovima stvarali su lepe šanse za gol međutim raspoloženi Pjevac bio je nepremostiva prepreka za napadače Sloge, pre svih Džanovića, Hamzića i Karišika. Gosti iz Prijepolju svoju šansu za postizanje gola tražili su iz kontranapada, u smiraju prvog dela igre prvo je zapretio udarcem sa distance Jonović a zatim i Kovačević međutim promene rezultata nije bilo. Najbolju šansu za gol u prvom poluvremenu ipak su propustili da realizuju domaći, posle odličnog dodavanja Hamzića udarac Džanovića završio je na stativi.

U drugom delu igre umesto igrača oba tima na scenu stupa sudijska trojka predvođena Markom Ivkovićem iz Lajkovca i pomoćnicima Nikolom Simićem i Željkom Đurićem, koja donosi niz sumnjivih odluka na štetu Polimlja a kruna svega biva u 65 minutu, kada prvo ne preikaduju napad Sloge posle ofsajda u kojem se našao Hamzim a zatim u nastavku akcije jedan najblaže rečeno blag start odbrane Polimlja sudija Ivković je okarakterisao kao start za jedanaesterac. Nisu plodom urodili protesti gostujućih igrača koji su u jednom momentu pretili da će napustiti teren i prekinu utakmicu.

Posle primljenog kola igrači Polimllja su zaigrali znatno ofanzivnije i stvorili nekoliko dobrih šansi za gol ipak izostala je realizacija pa se posle zadnjeg sudisjkog zvižduka radovao domaćin. Treba napomenuti da je Polimlje imalo veliku podršku sa tribina, u Sjenicu je stiglo oko 200 ljubitelja fudbala iz Prijepolja koji su fer i korektno bodrili svoj tim.

Iduće nedelje u Prijepolje dolazi lider zonaškog karavana Drina iz Ljubovije, meč se igra u nedelju od 13 časova.