Fap korača ka opstanku (video)

U 21. kolu Srpske lige grupa Zapad fudbaleri Fapa savladali su na svom terenu u derbiju začelja ekipu Tutina sa 4:2 (1:0). Strelci za pribojce bili su Nikola Milošević 3, Dženan Plojović 48, 62 (p) i Marko Stanković u 84 minutu, sa druge strane pogađali su Miloš Đokić u 60 i Stefan Sibinović u 90+3. Nakon ovog kola kamiondžije se nalaze na 15 mestu na tabeli sa 19 bodova i imaju svega dva boda manje od ekipe Tutina, tima koji je prvi iznad crte za ispadanje.

Nisu domaći navijači svi bili ni ušli na tribine stadiona a njihovi ljubimci već su stigli do prednosti. Igrao se treći minut kada je usledila minijatura Miloševića, prvo se driblingom oslobodio čuvara a zatim je raspalio po lopti sa nekih dvadesetak metara u gornji desni ugao golmana Krasića koji je paradom samo ulepšao gol. Posle primljenog pogotka gosti su zaigrali agilnije i stvorili nekoliko polušansi isped gola koji je čuvao Trifunović, međutim do odlaska na odmor promene rezultata nije bilo.

Baš kao i na početku susreta, kobni po fudbalere Tutina bili su uvodni minuti drugog dela igre. Odličan kontranapad Fapa rezultirao je novim pogotkom u 48 minutu, na asistenciju Miloševića precizan je bio centarfor Plojović. Od 55 minuta domaći tim je ostao sa igračem manje, posle nesportskog poteza Vasilije Veljka Milovanovića i udaranja protivničkog igrača na sredini terena bez potrebe, arbitru Mladenu Jakovljeviću iz Ljiga nije preostalo ništa drugo već da mu opravdano pokaže put u svlačionicu. Ovo nije bio jedini crveni karton ma meču, trener gostiju Ivan Babić i pomoćni trener domaćih Ljupko Ljuić, takođe zbog nesportskog ponašanja dobili su crvene kartone.

Brzo su gosti materijalizovali igrača više na terenu, igrao se 60 minut kada je Miloš Đokić sa ivice šesnaesterca rezantim udarcem po zemlji prepolovio prednost domaćina i uneo strepnju među nekoliko stotina domaćih navijača. Ipak, razloga za preteranu brigu nije bilo, tek što su domaći krenuli sa centra usledilo je novo uzbuđenje. Posle odličnog proigravanja iz dubine u kaznenom prostoru Tutina našao se Milošević, međutim defanzivac Todorović neoprezno staruje pa sudija Jakovljević opravdano pokazuje na belu tačku, siguran egzekutor bio Plojović. Nisu marili domaći na to što imaju igrača manje, takva igra urodila je plodom u finišu meča kada posle proigravanja Grbovića oči u oči sa golmanom Krasićem ostaje Stanković i donosi svom timu tri gola prednosti. Do kraja meča Tutin je uspeo samo da ublaži poraz preko Sibinovića u poslednjim trenutcima susreta.

U protekla četiri kola prolećnog prvenstva ekipa Fapa osvojila je više bodova nego tokom cele jesenje polusezone. Već u subotu očekuje ih još jedan težak meč i derbi začelja, gde na noge idu Železničaru u Lajkovac, koji ima četiri boda manje od Fapa i nalazi se na pretposlednjem mestu.