Radnički otopio Zlatar

U derbi meču 20. kola Prve regionalne košarkaške lige grupa „Zapad“ Radnički 1950 iz Kragujevca savladao je u Novoj Varoši lidera prvenstva ekipu Zlatara sa 66:59. Uprkos porazu novovarošani su zadržali prvo mesto, međutim sada imaju identičan skor na tabeli i 37 bodova baš kao i Železničar iz Čačka, dok je Radnički treći sa dva boda manje u odnosu na rivale, pa prestoji zanimljiva završnica prvenstva.

Poraz od Radničkog 1950 za košarkaše Zlatara bio je prvi u sezoni pred svojim navijačima i ukupno treći u celom prvenstvu. Igrali su domaći igrači sugurno tokom trideset minuta meča, delovali kompaktno a dalekometna „artiljerija“ je radila pa su redom trojke pogađali Petrović, Trtović i Bjelak te je maksimalna prednost novovarošana polovinom treće deonice iznosila celih 15 poena prednosti. Međutim nakon što je šut prestao da služi domaćina, na scenu su stupili gosti predvođeni Milutinovićem, Obradovićem i Nikolićem te se prednost Zlatara topila iz minuta u minut, da bi na nešto manje od tri minuta pre samog kraja susreta poenima Obradovića sa penala preuzeli vodstvo koje su do kraja meča uspeli da sačuvaju i dodatno uvećaju na maksimalnih sedam poena prednosti koliko je bilo na isteku četrdesetog minuta.

Najefikasniji igrač na parketu i najbolji pojedinac na meču bilo je centar Radničkog Aljoša Milutinović sa 25 poena i 12 uhvaćenih lopti, sa druge strane Petrović je postigao 20 od toga 4 trojke dok je Bjelak upisao 15 poena. U narednom kolu Zlatar gostuje u Bajinoj Bašti ekipi Studenta.