Rukometaši se vratili na pobednički kolosek

U 13. kolu Super „B“ rukometne lige Srbije grupa „Istok – Zapad“ novovaroški Zlatar je na svom parketu savladao ekipu Hajduk Veljka iz Negotina sa 26:25 (16:11). Sedmom ovosezonskom pobedom Zlatar se probio na 5 mesto na tabeli sa 14 bodova koliko ima i Hajduk Veljko, prvo mesto drži Novi Pazar sa 24 boda dok ga u stopu prati Vranje sa bodom manje.

Negotinci su u Novu Varoš doputovali kao blagi favoriti i na krilima prošlonedeljnog remija sa dotadašnjim liderom na tabeli ekipom Vranja. Ipak domaćin je od samog starta krenuo agresivno u napadu i čvrsto u odbrani i vrlo brzo stekao šest golova prednosti koje je čuvao sve do kraja prvog poluvremena. Rukometaši Zlatara održavali su prednost od 5 do 6 golova sve do 50 minuta igre kada dolazi do pada u igri, što rezultira sa nekoliko ishitrenih šuteva i izgubljenih lopti u napadu što gosti obilato koriste i kažnjavaju preko hitronogih Ćirića i Ilića i ulaze u egal završnicu. Međutim snage za potpuni preokret nisu imali pa na osnovu svega viđenog bodovi zalušeno ostaju u Novoj Varoši.

– Počeli smo dobro i skoro četrdeset minuta igrali u tom ritmu, međutim nakon toga usledio je neshvatljiv pad u igri. Donosili smo neka loša rešenja u napadu pogotovo sa pozicije bekova. Takvoj igri je doprinela i promena odbrane našeg protivnika, na dvojci i petici su izlazili dublje i suzili prostor gde se mi nismo najbolje snašli – kaže trener rukometaša Zlatara Zoran Tanasković.

Domaćina su do pobede predvodili Bojanović sa 6 golova, Džekulić i Matović su po pet puta tresli su mrežu rivala. Ipak najbolji pojedinac na meču bio je čuvar mreže Zlatara Ibrahim Hadžibegović sa 15 odbrana.

U narednom kolu Zlatar gostuje Karađorđu u Topoli dok tim iz Negotina na svom parketu dočekuje Lokomotivu.