Krivična prijava zbog utaje poreza

Krivična prijava zbog utaje poreza

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Užicu u saradnji sa Sektorom poreske policije Odsek u Užicu, po nalogu nadležnog tužilaštva u Beogradu, podneli su krivičnu prijavu protiv tridesetosmogodišnjeg muškarca iz Prijepolja, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo poreska utaja.

Krivična prijava zbog utaje poreza

U saopštenju MUP- a se navodi da se sumnja da je kao odgovorno lice u privrednom društvu, tokom 2016. godine, uvezao robu iz Kine i prodao je, kao i da je izbegao da u poslovnom knjigovodstvu izvrši obračun poreza i iskaže ga u poreskim prijavama. Takođe se sumnja da dobijeni novac nije iskoristio u svrhu obavljanja privredne delatnosti, već ga je koristio za svoje lične potrebe. Na ovaj način, budžet Republike Srbije oštećen je za 17.362.520 dinara.
PP Media

Related posts

SDP Priboj: Pravda za žrtve Sjeverina ne sme ostati samo moralna obaveza, već mora postati stvarna obaveza države i pravosudnih organa

Priboju preko 8 miliona dinara za energetsku sanaciju objekata

Potpuna obustava saobraćaja na putu ka manastiru Mileševa