PPmedia
EKONOMIJA

Državna pomoć u isplati minimalca može se koristiti za mart, april i maj

Privredna komora Srbije objavila je da se direktna pomoć za mikro, mala i srednja preduzeća u iznosu tri minimalne plate i za velike 50% od minimalca može koristiti za mart, april i maj ili za preduzeća koja su uplatila već mart važi za april, maj i jun (nema refundacije).

Kako su naveli, ovo su zaključci sa sastanka implementacionog tima.
PKS je na svom profilu na Linkedin-u saopštila da uskoro izlazi i informator sa svim detaljnim uputstvima.

Sastanku Koordinacionog tima za implementaciju Programa ekonomskih mera za smanjivanje negativnih efekata prouzrokovanih pandemijom COVID-19 u Palati Srbija su prisustvovali ministar finansija Siniša Mali, guverner Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković, ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Zoran Đorđević, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Branislav Nedimović, državni sekretari Ministarstva privrede Dragan Stevanović i Milun Trivunac, kao i predstavnici Kabineta predsednika Srbije, predsednice Vlade, Privredne komore Srbije i Poreske uprave.

Članovi Koordinacionog tima su, kako se navodi na sajtu Vlade, na sastanku razmatrali otvorena pitanja kada je reč o sprovođenju Programa ekonomskih mera, kako bi odgovarajući pravni okvir mogao da bude usvojen do kraja ove nedelje, u petak.

Odmah nakon usvajanja počeće i implementacija ekonomskih mera.

Ekapija

Related posts

Od ponedeljka prosvetarima počinje isplata uvećane martovske plate

adminpp033

Centar Zlatar treći put na prodaju

adminpp033

Za gradnju stadiona na Zlataru stigla samo jedna ponuda

adminpp033