PPmedia
DRUŠTVO

Prijepoljci akcijom dobrovoljnog davanja krvi evocirali uspomene na tragično nastradale turističke radnike Ivanu i Saja

Prijepolje – U znak sećanja na tragično nastradale radnike Turističke organizacije Prijepolje Ivanu Rakonjac i Safeta Planića, osmu godinu za redom organizovana je akcija dobrovoljnog davalaštva krvi. Od  68 dobrovoljnih davalaca,  njih 62 je dalo krv.

Foto: A.Rovčanin

U subotu 28. januara navršava se osam godina od kako su živote izubili Ivana Rakonjac i Safet Sajo Planić, radnici Turističke organizacije Prijepolje. Nesreća se dogodila u ranim jutarnjim satima kada je džip kojim je upravljao Safet Planić, izgubio kontrolu tokom i niz strminu dugu dvadesetak metara sleteo u Zlatarsko jezero.

-Nakon smrti naših kolega, došli smo na ideju da osmislimo nešto što će sačuvati uspomenu na njih, a sa druge strane imati humani karakter. Naši sugrađani za to imaju sluha i zato je ova akcija dobrovoljnog davanja krvi uvek uspešna. Takođe, organizujemo i Memorijalni turnir Za Ivanu i Saja, tako da verujem da uspevamo da sačuvamo uspomene na naše kolege i na sve ono što su uradili za turističku organizaciju i Prijepolje – kazala je Dragana Varaklić, direktorka TO Prijepolje.

Direktorka TO Prijepolje Dragana Varaklić, foto: PP Media

Akcija dobrovoljnog davanja krvi „Za Ivanu i Saja“ jedna je od najmasovnijih i najuspešnijih u toku godine što govori da su oni iza sebe ostavili neizbrisiv trag.

-Sajo je bio moj drug , politički smo bili aktivni, radili na svim poljima. Ovo je samo trenutak podsećanja na ono što smo radili zajedno i što je Sajo uradio za naš grad i za nas – rekao je Ibro Fazlić.

Goran Ostojić do sada je dobrovoljno krva dao 50 puta.

-Poznavao sam ih lično. Vidite gužvu, svi se rado odazivaju na akciju. Inače, kao vojno lice, 50 puta sam do sad davao krv, tako da redovno učestvujem na akcijama – ističe Ostojić.

Foto: PP Media

Što se tiče zaliha krvi u Užičkoj transfuziji, deficitarne su negativne krvne grupe, a naročito B negativna, stoga je izuzetno važno da se građani redovno odazivaju na akcije

– Pored ove akcije, građani mogu krv dati na akcijama koje se održavaju u okrugu-  sutra u Priboju, u četvrtak Nova Varoš i petak Bajina Bašta. Osim redovnih akcija, krv se može dati svakog dana u Službi za transfuziju od 8 do 17časova – naveola je dr Milena Stanić, iz Službe za transfuziju krvi.

Akciju su organizovali  opština Prijepolje, Turistička organizacija Prijepolje, Crveni krst i Kancelarija za mlade, uz podršku Službe za transfuziju krvi Užice.

PP Media

Related posts

Za učenike prijepoljskih srednjih škola koji koriste prevoz biće organizovana onlajn nastava

adminpp033

Za razvoj seoskog turizma, opština Prijepolje dodelila gotovo dva miliona dinara  

adminpp033

U Priboju 40. Sabor lekara jugozapadne Srbije i severne Crne Gore

adminpp033