Fap ispustio pobedu protiv Zlatibora (video)

Fudbaleri Zlatibora su u 3. kolu Srpske lige Zapad slavili na gostovanju u Priboju, protiv ekipe FAP-a sa 3-2. U odličnoj utakmici na stadionu pored Lima, domaći tim je imao prednost i vodio sa 2:1 sve do 85. minuta međutim greške odbrane u samom finišu meča Čajetinci su kaznili i stigli do druge prvenstvene pobede.

Tim Zlatibora do novih bodova predvodili su Nikola Mladenović (2) i Slobodan Nikačević, dok su strelci za “kamiondžije” bili su Milošević i Simić. Nakon tri odigrana kola Zlatibor sada ima šest osvojenih bodova, dok je tim FAP-a ostao na samo jednom osvojenom bodu. Fap je u ovu utakmicu ušao znatno oslabljen, naime doskorašnji kapiten tima Aleksa Minić poslednjeg dana prelaznog roka napustio je Priboj, bez pozdrava ostavio saigrače na cedilu i potpisao ugovor sa Budućnosti iz Valjeva. Putem društvenih mreža iz kluba se tokom proteklih dana moglo videti da su vidno razočarani ovakvim potezom Minića, naročito zbog činjenice da je otišao zadnjeg dana prelaznog roka tako da uprava nije imala prostora da brzo reaguje i pronađe adekvatnu zamenu koja bi nadomestila njegov odlazak.
Nakon današnje utakmice trener Fapa Dalibor Kurćubić je kazao da nema šta da zameri momcima na igri i zalaganju te da sreća nije bila saveznik njegovih fudbalera ni ovoga puta.

– Zlatibor je po mnogima najbolji klub u ligi ove sezone. Moji momci su muški odigrali svih devedeset minuta i nemam šta da im zamerim. Svaki poraz boli pa i ovaj, međutim moramo ovo što pre zaboraviti i okrenuti se narednoj utakmici – istako je Kurćubić.

U idućem kolu Fap ide na noge novajliji u ligi ekipi Tutina dok ova pobeda predstavlja dobru uvertiru Zlatiboru pred veoma važan meč koji ih očekuje na „Švajcariji“ u sredu, kada će u okršaju sa ekipom BSK Borče tražiti plasman u glavni žreb Kupa Srbije.