Fap iz Ljubića odneo ceo plen

Priboj – Fudbaleri pribojskog Fapa nastavili su pobedonosni niz u Srpskoj ligi grupa „Zapad“ i trku sa Smederevom i Borcem 1926 za plasman u Prvu ligu Srbiji. „Kamiondžije“ su do nova tri boda stigle na teškom gostovanju u Čačku, pobednom nad Poletom od 3:0 (0:0), strelci za „plave“ bili su Jovanović, Odita i Luković.

Po prohladnom vremenu na igralištu pod Ljubić brdom, oko 300 gledalaca u prvom poluvremenu nije videlo puno toga, igralo se uglavnom na sredini terena i obazrivo sa obe strane pa se tako i na odmor otišlo bez golova.

Drugo poluvreme je donelo konkretniju igru FAP-a, pritiskali su gosti ekipu Poleta koja se odlučila za defanzivu i takav odnos snaga na terenu doneo je ekipi FAP-a šansu da iz jedanesterca dođe do vođstva, ali je udarac sa bele tačke promašio Plazinić.

Očekivalo se tada da će Polet zaigrati angažovanije, ali kako je vreme odmicalo, kao da im je ponestajalo snage pa su gosti uspeli da dođu vođstva preko Jovanovića koji je lepim udarcem, nakon odbitka, pogodio gornji desni ugao gola Ljubića. Nedugo zatim FAP je dupliarao prednost, kada je nesmotrenost domaće odbrane iskoristio prekaljeni Obiora Odita.

Do kraja je FAP uspeo i da još jednom zatrese mrežu domaćih, pa je pred kraj utakmice konačih 0:3 postavio Luković.

FAP na svom kontu ima 44 boda, dva manje od drugoplasiranog Borca 1926 i pet od lidera Smedereva koji ima i utakmicu manje.

U narednom kolu FAP još jednom igra na gostujućem terenu, i to u Valjevu portiv Budućnosti Krušik.