Fap ostao u leru (video)

Fudbaleri Sloge su savladali elipu FAP-a rezultatom 2:1, ali nije bilo ni nimalo lako kao što su neki očekivali.Utakmicu je presudio Ćirović u trećem minutu sudijske nadoknade a Pribojci su ovom utakmicom dokazali da njihovi rezultati u poslednje vreme nisu slučajnost. 300 gledalaca je videlo ne baš dobru fudbalsku predstavu jer su gosti bili fokusirani na odbranu svog gola pa šta urade na kontranapad, dok je Sloga bila bezidejna kako razbiti gust bedem pred protivničkim šesnaestercem. Dalibor Kurćubić terner FAP-a odredio je sastav: Lučić, Tasić, Avramović, Oparnica, Šalipur, Ranitović (Bjelić 69′), Grbović, Kovačević (Stanković 63′), Vilaret, Plojović i Hot (Spahić 77′). Ekipa Sloge koju predvodi Jovan Nikitović izgledala je ovako: Rumenić, Stanić, Nikolić, Ćendić, Žilović, Božić (Tanasković 82′), Radosavljević (Đorić 67′), Ćirović, Plazinić, Grujičić i Tešić (Terzić 77′). Sudijska trojka iz Užica Milan Kurlagić glavni, Milan Nedeljković i Aleksandra Milojević pomoćni. Četvrti sudija je bio Miloš Vitić.

Detalj sa utakmice Sloga – Fap, foto: zoomue.rs

Nije bilo nikakve dileme kakvu će taktiku imati gosti iz Priboja. Svi iza lopte, što duže izdržati da se ne primi gol, usporiti ritam, pa na kontranapade pokušati ostavravanje plana a to je vratiti se kući neporažen. Domaći su sve vreme imali prividnu inicijativu, lopta je duže vreme boravila u njihovim nogama sa željom da se u ranoj fazi meča postigne gol kako bi utakmica dobila drugačiji tok. U 9. minutu Ćirović je proigrao Plazinića a on Tešića, da bi lopta stigla smo do spoljnog dela mreže. FAP je zapretio posle slobodnog udarca Ranitović u 11.minutu, lopta završava pored desne stative. U 17. korner je izveo Stanić, lopta ide ka drugoj stativi gde se ne razumeju Plazinić i Božić. I nakon takvog otvaranja utakmice, plan Pribojaca se ostvaruje. Ranitović je proigrao Hota koji uspeva da nadmudri neodlučnog Ćendića a potom idealno pronalazi Plojovića. Žilović je ostao kao ukopan a Plojović iz punog trka zakucava loptu iza leđa Rumenića. Radost gostiju je trajala samo sedam minuta. Plazinić se prvo borio protiv trojice protivničkih igrača, nekako sačuvao loptu pa je dodao do Grujičića. On je sebi stvorio prostor za udarac, Lučić za trenutak otklonio opasnost ali Ćirović u ovakvim situacijama ne prašta. 35.minut 1:1. Do kraja poluvremena tačnije u 39.minutu Sloga je mogla do prednosti. Grujičić je pronašao usamljenog Ćirovića a njegov udarac je bio za malo neprecizan.

Početak prvog poluvremena donosi veliku gužvu pred golom Pribojaca. Akciju je opet počeo Plazinić, lopta posle karambola dolazi do Grujičića ali se on nije najbolje snašao u datoj situaciji kao ni u 60. kada je bio u kud i kamo težoj poziciji za postizanje gola. Gostima je rezultat odgovarao i oni se nisu preterano zaletali, a kad god im je bilo dozvoljeno da ugroze Rumenića oni su to koristili. U 65. Hot je izdržao na leđima Nikolića, proigrao Grbovića koji umesto leve koristi desnu spoljnu, nedovoljno dobro za Rumenića. U istom minutu odlična prilika za Tešića. Grujičić ga je odlično spojio sa golom, maldi napadač Sloge je bio neodlučan a Oparnica uklizavanjem sprečava čist pogodak. Još jednom je Grujičić asistirao svojim saigračima ovoga puta Ćiroviću u 78.minutu. Napadač Sloge je sve osim završnog udarca dobro uradio pa do promene rezultata nije došlo. I kada su već svi ustali sa svojih stolica spremajući se za poslednji zvižduk Kurlagića Sloga dolazi do gola. Izveden je aut sa desne strane, lopta dolazi do Plazinića koji idealno pogađa u glavu Ćirovića za veliku radost domaćih igrača i navijača.

Sloga je na ovom meču izvela devet kornera gosti samo jedan i to dovoljno govori ko je bio nadmoćniji. I pored toga Sloga je teško odlazila do prilika jer su gosti bili odlično pripremljeni za ovaj meč ali ih je trenutak dekoncentracije ostavio bez jednog boda. Kurlagić je u fer i korektnoj utakmici pokazao šest žutih kartona, dva domaćim i četiri gostujućim igračima a naredno 21. kolo igra se već u sredu kada u Požegu dolazi Smederevo 1924.