Fudbaleri Polimlja nastavili sa žetvom bodova

Fudbaleri Polimlja u 21. kolu Zone Drina savladali su Radnički Stobeks sa 2:0 (1:0) i tako nastavili niz sa dobrim rezultatima ovog proleća. Pobedu domaćinu doneo je dvostruki strelac Mihailo Cmiljanović golovima u 9 i 74 minutu meča.
Po izuzetno hladnom vremenu i vodom nakvašenom terenu, pred stotinjak promrzlih gledalaca izabranici Aleksandra Petakovića nametnuli su svoj, ovog proleća prepoznatljiv stil igre kratkih pasova bez preskakanja sredine terena što je dalo rezultat već u ranoj fazi meča, kada je Cmiljanović, danas najbolji pojedinac na terenu, preciznim udarcem sa dvadesetak metara doveo domaće u vodstvo. Taj rezultat bio je sve na snazi do 74. minuta kada isti igrač, nakon solo akcije postiže i drugi gol ispostaviće se na kraju za konačnih 2:0. Gosti iz Klubaca tokom svih devedeset minuta bili su u podređenom položaju, bez prave šanse za gol, tako da je mreža Despotovića i drugu utakmicu za redom ostala netaknuta.

Detalj sa utakmice 21. kola Zone Drina Polimlje – Radninčki Stobeks 2:0 (1:0), foto: www.ppmedia.rs

Posle ove pobede tim iz Prijepolja popeo se na 4. mesto tabele Zone Drina sa 35 osvojenih bodova, ispred njih samo su Drina, Jedinstvo i lider Provo. Prvenstvo se nastavlja već u nedelju kada Polimlje ide na noge Zadrugaru u Lajkovac.