SPORT

Mileševac otvara plej of protiv SKU Despota 2023, borba za Srpsku ligu počinje u subotu

Prijepolje/Gornji Milanovac – Košarkaši Mileševca započinju najvažniji deo sezone – plej of za ulazak u Srpsku ligu. U prvom kolu, pred domaćom publikom, dočekuju ekipu SKU Despota 2023 iz Gornjeg Milanovca, a utakmica se igra u subotu od 19 časova u sportskoj dvorani Prijepoljske gimnazije.

Nakon izuzetno uspešnog ligaškog dela, u kojem su se kroz Drugu regionalnu ligu “Zapad” praktično „prošetali“, Mileševac u razigravanje ulazi sa impresivnim skorom od 17 pobeda i samo jednim porazom. Takav učinak svrstava ih među glavne favorite za plasman u viši rang.

Plej of donosi potpuno novu fazu takmičenja, gde više nema prostora za greške. Već posle prvog kola biće jasno da li ekipa iz Prijepolja može da potvrdi dominaciju iz regularnog dela i napravi ključni korak ka Srpskoj ligi.

U razigravanju, pored Mileševca i SKU Despota 2023, učestvuju još i ekipe Miksa iz Šapca i Crnokose iz Kosjerića. U plej of su se plasirale po dve najbolje ekipe iz A i B grupe, koje su brojale po deset klubova.

Iz tabora Mileševca poručuju da je pred njima ono za šta su radili tokom cele sezone, ali i da će podrška sa tribina imati ogroman značaj. Subotnji duel protiv SKU Despota 2023 biće prvi test zrelosti i ambicija ekipe, ali i prilika da pred domaćom publikom pokažu da su spremni za iskorak u viši rang takmičenja.

PP Media

Povezane stavke

Poraz košarkaša Mileševca

adminpp033

Brodarevo: Meče komerc pobednik Letnje lige

adminpp033

Stasiti Brodarevac Armin Sinančević izborio finale u bacanju kugle na Svetskom prvenstvu

adminpp033