Pribojci preokretom pobedili Šumadiju 1903

Fudbaleri pribojskog Fapa pobedili su juče na gostovanju u Kragujevcu ekipu Šumadije 1903 sa 2:1, u okviru 6. kola Srpske lige „Zapad“. Golove za Fap postigli su Boriša Šalipur u 14 i Slobodan Nikačević u 64, strelac za domaćina bio je Boris Dobrić u 5. minutu meča.
Posle serije poraza fudbaleri Fapa su preokretom na „Bubnju“ stigli do novih bodova i bega sa začelja tabele.Domaći tim ohrabren osvojenim bodovima u prošlom kolu dobro je otvori utakmicu i već i 5. minutu stigao do prednosti. Lazar Vulić dobro je ubacio loptu sa desne strane u kazneni prostor pribojaca, mladi Boris Dobrić je samo postavio nogu i savladao nemoćnog Filipa Pjevca. U tom momentu oko 150 gledalaca očekivalo je da će Šumadinci nastaviti sa ofanzivnom igrom i do vrha napuniti mrežu „kamiondžija“, međutim scenario je bio sasvim drugačiji. Fap se brzo trgao nakon primljenog gola i brzo stigao do izjednačenja. Sa desne strane centrirao je Uroš Veljović, na pravo mestu našao se Boriša Šalipur i savladao Nemanju Nastića.
Ovaj pogodak, dao je dodatnu snagu fudbalerima Fapa koji su nastavili sa napadima . Za samo 3 minuta Anes Hot je dva puta opasno pripretio domaćima, najpre je u 15. minutu pogodio prečku da bi nakon toga lob udarac završio iznad prečke. Nagrada za dobru igru Fapa stigla je u 64. minutu kada je kapiten „kamiondžija“ Nikačević posle centaršuta Hota smestio loptu u mrežu domaćina.
U poslednjih pola sata fudbaleri Šumadije su pokušali ofanzivnom igrom da stignu do izjednačenja, ali malo šta im je polazilo za nogom. Igrali su dosta nervozno, sa dosta grešaka prilikom dodavanja pa je poraz bio neizbežan.
Posle 6 odigranih kola Fap ima isto toliko bodova i nalazi se na 11. mestu , naredne sedmice u Priboj dolazi ekipa Jošanice iiz Novog Pazara.