Rukometaši Zlatara remizirali u Kragujevcu

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 16. kola Super B lige remizirali protiv ekipe Zlatara iz Nove Varoši rezultatom 28:28, poluvreme 10:11. Domaći igrači su sjajno započeli utakmicu i već u četvrtom minutu stekli tri gola prednosti (3:0). Sve linije su funkcionisale u tim trenucima i u 10. minutu na semaforu je stajala nova maksimalna prednost (6:2), ali je ta činjenica bila inicijalna kapisla za ekipu Zlatara koja čvršćom odbranom i sigurnijom igrom u napadu dolazi do izjednačenja u 21. minutu (8:8). Do kraja ovog dela igre gosti okreću rezultat i na odmor odlaze sa minimalnom prednošću (10:11).

Već u četvrtom minutu nastavka Zlatar stiče 3 gola prednosti (11:14) i prednost od 1-3 pogodaka razlike drže sve do 57. minuta i gola Janićijevića za izjednačenje (27:27). Do kraja utakmice je postignut još po jedan gol sa obe strane za krajnjih 28:28.

U redovima Radničkog najefikasnijisu bili Stefan Stanojev sa 9, Vladimir Dobrosavljević i Mihajlo Knežević sa po 5 pogodaka, dok su se kod gostiju istakli Nemanja Bojanović sa 10 i Nikola Matović sa 6 postignutih golova.
U sledećem kolu ekipa Radničkog će gostovati Lokomotivi u Lapovu.
Izvor: Hotsport i PP Media