Polimlje nastavlja trku za vrh tabele

Seriju dobrih rezultata fudbaleri Polimlja nastavili su u 9. kolu Zone Drine, u derbiju kola na svom stadionu pobeđena je ekipa OFK Divci sa 4:0 (1:0), golove za šestu pobedu domaćina postigli su Igor Bjelić 23, Stanko Prišunjak 58, Denis Oparnica 75 i Ivan Vilaret u 85. minutu meča. Nakon ovog kola na vrhu zonaške tabele izdvojila se trojka među kojom treba tražiti putnika za veći rang takmičenja naredne godine Drina 23, Sloga (S) 22 i Polimlje 20 bodova.

Crveni su ovog nedeljnog popodneva od starta utakmice krenuli motivisano i nametnuli svoj stil igre kratkih pasova gde je gotovo nakon svakog napada gol “visio u vazduhu”, ipak mreža Divaca je mirovala sve do 23. minuta kada je Bjelić odličnim udarcem sa 17 metara doneo prednost Polimlju. Nastavili su sa atacima igrači u crvenim dresovima, gde su po bokovima nastavili da probijaju odlični Tasić i Račić a mrežu su do kraja meča redom podađali Prišunjak, Oparnica i Vilaret. U nekoliko navrata sreća je bila naklonjena Divcima posle udarca Rovčanina lopta je završila na okviru gola dok je volej Pjanovića krajnjim naporom golman gostiju izbacio u korner i sprečio ubedljiviji poraz svog tima.
U idućem kolu Polimlje gostuje u Krupnju ekipi Zadrugara, gde će pokušati da nastave trku za vodećim dvojcem.