Pribojski Fap pred dve hiljade gledalaca savladao Mačvu i ostao u trci za prvo mesto

Priboj/Bogatić – Fudbaleri pribojskog Fapa, savladali su pred oko dve hiljade gledalaca, Mačvu 1929 iz Bogatića sa 2:1 i tako, nakon tri odigrana kola u Srpskoj ligi grupa Zapad, ostali u trci za prvo mesto. Strelci za Fap bili su Hajdaragić u 77. i Đenić u 89. minutu meča, dok je gol za goste postigao Rašić u 59. minutu.

Pobeda Fapa nad Mačvom 1929 iz Bogatića 2:1(0:0), foto: A.Rovčanin

Rani crveni karton poremetio je igrače FAP-a, ali na kraju ispunili su svoj cilj i osvojili tri vredna boda. Najpre su gosti preko Jerotića imali dobru priliku, ali odlično se postavio Đorđević i lopta je otišla preko gola. Potom je Đenić dobro šutirao, a Mijić odlično interveniše.

U drugom delu meča dve izmene u Fap-u unele su živost u igri „kamiondžije“, ali ipak gosti prvi stižu do prednosti u 59.minutu iz kontre preko rezerviste Rašića . Igrao se 69.minut, kada Puzić dobija drugi žuti karton i dolazi do izjednačenja snaga na terenu. U  77. minutu FAP stiže do izjednačenja preko Hajdaragića nakon odličnog centaršuta Ranitovića, da bi potpun preokret viđen u 89. minuta kada Jelić odlično centrira, a Đenić majstorski glavom pogađa i donosi veliku radost na stadionu kraj Lima.

Više od dve hiljade Pribojaca na stadionu pokraj Lima posmatralo pobedu svoga tima, foto. A.Rovčanin

Inače, pored kvalitetnog fudbala i zaslužene pobede Fapa, utakmicu je nizom sumnjivih odluka na štetu domaćina obeležio sudija Aleksandar Nikolić, koji je u svlačionicu ispraćen salvom zvižduka oko dve hiljade ljubitelja fudbala u Priboju, koji su tokom celog meča korektno bodrili svoj tim.