Remi na startu prvenstva

Fudbaleri „Polimlja“ igrali su nerešeno 1:1(1:0) protiv „Jedinstava“ iz Uba u utakmici prvog kola Zone „Drina“. Strelac gola za „Polimllje“ bio je Admir Džanović u 34. minutu iz penala, bod gostima doneo je Aleksandar Gavrilović u 82. minutu meča.
Fudbaleri iz Prijepolja u novu sezonu ušli su sa novim trenerom i sa čak 9 novih igrača, protivnik na startu prvenstva bila je ekipa „Jedinstva“ koja je od ove sezone „zonaš“ a stigla je iz Srpske lige. Klub iz Uba gaji velike ambicije u ovoj sezoni za brzi povratak u srpskoligaško društvo. Na čelu kluba nalazi se igrač londonskog Čelsia Nemanja Matić koji je i glavni finansijer.

FK"Polimlje" - FK "Jedinstvo" Ub 14.08.2016. Gradski stadion u Prijepolju, foto: www.ppmedia.rs

FK“Polimlje“ – FK „Jedinstvo“ Ub 14.08.2016. Gradski stadion u Prijepolju, foto: www.ppmedia.rs

Domaći igrači od starta susreta krenuli su ofanzivno sa željom da što pre stignu do prednosti, nakon nekoliko promašenih šansi nagrada za dobru igru stigla je u 34. minutu kada posle opravdano dosuđenog jedanaesterca gol postiže kapiten Džanović. Drugi deo igre protekao je u ofanzivi gostiju dok je „Polimlje“ svoju priliku vrebalo iz kontranapada. Igrao se 82. minut kada je loptu, nakon prekida u kazneni prostor domaćih ubacio Milanović, najviši u skoku bio je kapiten „Jednistva“ Aleksandar Gavrilović i postigao gol za konačnih 1:1. Nakon svega viđenog na Gradskom stadionu u Prijepolju pred oko 500 gledalaca ovo je bio i najrealniji ishod meča.
FK "Polimlje" - FK"Jedinstvo" Ub 1. kolo Zone Drina 1:1, strelci Džanović (Polimlje) i Gavrilović (Jedinstvo), foto: www.ppmedia.rs

FK „Polimlje“ – FK“Jedinstvo“ Ub 1. kolo Zone Drina 1:1, strelci Džanović (Polimlje) i Gavrilović (Jedinstvo), foto: www.ppmedia.rs

U narednom kolu „Polimlje“ gostuje „Ribnici“ koja je u prvom kolu kao gost sa 2:1 pobedila „Radnički Stobeks“.
Polimlje: Despotović, Prišunjak, Stojković, Šiljak (Šljukić), Jakovljević, Memović, Đurđević (Balija), Grbović Ž. (Stanković), Džanović, Grbović D.,Gujaničić
Jedinstvo: Jovanović, Ranković, Radojičić, Marjanović, Ilić, Gavrilović, Radovanović (Jovanović D.), Ristovski (Purešić), Sitarica, Simić (Matić), Milanović.