Tutin rutinski nadigrao Fap

Ako se po jutru dan poznaje, fudbaleri Fapa strepeće i ovog proleća do poslednjeg kola za status srpskoligaša. Naime, Pribojci su pretrpeli drugi poraz u nastavku prvenstva, ovoga puta na svom terenu ubedljivo su izgubili od raspoloženog Tutina. Gosti su pogotcima Đokića (42), Đakovca (49) i Rakića (70) slavili sa 3:0, međutim na osnovu svega prikazanog na terenu rezultat je vrlo lako mogao biti i znatno ubedljiviji u korist gostiju.

I ako je pre utakmice trener Fapa, Dalibor Kurćubić, najavio da će njegov tim jurišati na pobedu protiv favorizovane ekipe Tutina, kamiondžije su od samog početka meča bile u podređenom položaju i znatno slabiji takmac. Pored evidentno fizički spremnijih gostiju i kvalitet je bio na njihovoj strani. U devetom minutu zatresla se prečka domaćina, nakon šuta Đokića. Odolevali su domaći sve do finiša prvog dela igre, kada je posle jednog naizgled bezazlenog prekida na sredini terena, lopta nakon skoro 40 metara leta stigla na ivici šesnaesterca do Đokić koji je rutinski, pored indisponiranih bekova domaćina, rezantnim udarcem matirao golmana Milanovića. U 4. minutu drugog dela igre viđen je najlepši potez na utakmici, Đakovac je primio loptu na nekih 25 metara iskosa od gola domaćih, usledila je precizna parabola za sigurnu prednost i miran nastavak susreta. Do kraja meča, uspeli su igrači Tutina da zatresu još jednom mrežu gola koji je čuvao Milanović, strelac je bio Rakić.

Tokom 90. minuta igre, igrači Fapa uputili su svega jedan udarac u okvir gola Tutina, međutim i taj šut bez većih problema zaustavio je Tasić. Posle 17. kola u Srpskoj ligi Zapad ekipa Fapa se nalazi na 12. mestu sa 19 bodova, svega jednim više od prvog tima koji se nalazi ispod crte za ispadanje. Sa druge strane Tutin se posle nova tri boda popeo na 2. mesto sa 33 boda, svega dva manje od ligera prvenstva ekipe Smedereva 1924. U idućem kolu, Fap gostuje „fenjerašu“ Poletu iz Ljubića, dok Tutin na svom terenu dočekuje ekipu Loznice.